Vyklízení

29. října 2012 v 20:32 | Septik
Každý už někdy prohrabával babičinu půdu.
O prázdninách jsem se skautem měl takovou super akci. Vyklízeli jsme poslední místnosti zabordelené od Pelikána.


Protože z osobního života mě neznáte, tak jsem nucen vám přiblížit o co se jedná.
Chodím do skaouta. A našemu oddílu se povedlo sehnat starou klubovnu jednoho už rozpadlého střediska. Takový malý domek, který má z jedné strany paneláky, z druhé školu a poloveřejné hříště a nakonec ještě malý lesík.
Mělo to však několik háčků. Krom toho že budova, ačkoliv tam stojí už mnoho let, není zkolaudována a jsou problémy s katastrem.
A další, který se týká tohodle článku, je ten, že Pelykán(V podstatě bývalý vlastník objektu) byl strašný bordelář a schovával naprosto vše. Co kdyby se to náhodou hodilo,ne? :D
Takže se tam našlo mnoho věcí, od různých přírůček, přes stany až po různou elektorniku, pscí stroje atd.
Většina věcí už byla odklizena v předchozích letech. Teď se vyklízeli,,pouze" tři poslední. Tolik náhradních komponentů ke xeroxu, všemožných tiskáren a kopírek, starých počítačů, psacích strojů atd.. jsem v životě na jednom místě neviděl.
Já si odnesl pouze jeden psací stroj a repráčky, které kupodivu fungují docela dobře, jen nemaj výstup na sluchátka.

Už několik let jsem si chtěl sehnat psací stroj. Jen tak z nostalgie.
A taky kvůli tomu pocitu. Psát něco na stroji je uplně o něčem jiném, než jen na klávesnici u pc. Ten zvuk! A taky ten pocit, že vše je manuální. Člověk se může jen těžko opravit, když se překlikne (Což mě indisponovaným DIS, lehce štve)..
Zkrátka to má své kouzlo.
A i když existují fonty, které napodobují písmo psacího stroje, ale pořád to není ono..

No, a když jsem si ten psací stroj, co jsem sotva unesl, nesl domů, tak potkám sousedku. Zrovna tu co má byt hned naproti nám a trochu se s ní znám už od malička. A když mě viděla s tím P. strojem, tak mi řekla, že je škoda, že jsem se o tom, že chci mít stroj, nezmínil dříve. Že má jeden po dceři doma...
Takže teď mám dva.
Ten první patří asi k těm nejstarším modelům. Kvalitní ruská výroba. takřka celý jen z kovu. A samozřejmě je pořádně robustní..
Ale ten druhý, jeden z těch modernějších. Dokonce i české výroby. Je lektrický, má třetinovou velikost, klávesnici, co vypadá jak ta u pc a páska už není takové ty dvě kolečka, ale jen taková placka jen o něco málo větší než staré diskety..

Bohužel u obou jsou pásky už pěkně staré a nepíšou zrovna nejlépe..

Bohužel v klubovně už se krom půdy, kde toho taky moc na vyhození nezbylo, nic moc zajímavého nenajde. Ale stejně se těším až se někdy dostanem i k ní. Poslední místo, kde se dají ještě sehnat zajímavé věci..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julcha Julcha | Web | 29. října 2012 v 20:48 | Reagovat

psací stroje se mi taky vždycky líbily. Máme jeden doma (takový plastový, spíš pro děti ale funguje uplně stejně), jenže už páska nefunguje, je moc povislá a kupovat novou nebudem, protože už psačák nikdo nepoužívá. A jinak - myslím, že ses trochu zlepšil v tom pravopisu - skoro jako by ti to někdo opravoval. A poslední věc, co jsem ještě nezmínila, že to motto je uplně geniální! :)

2 Septik Septik | E-mail | Web | 29. října 2012 v 20:58 | Reagovat

[1]: Já vím, že jsem se zlepšil.
Třeba z dnešních dvou článků jsem zatím opravoval jen dva překlepy..
A to je na mě opravdu dobrý výsledek.. :D

A moto je text jedné z mých nejoblíbenějších písniček od The Runaways...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama